email: redakcja@radiokrakow.pl | telefon: 12 200 33 33
11/20/2012

Jerzy Stuhr reżyseruje "Ich czworo"

Stuhr, Figura, Bohosiewicz, Kot w Radiu Kraków! Zobacz zdjęcia i filmy z prób spektaklu "Ich czworo"
Posłuchaj wypowiedzi Jerzego Stuhra
Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz w Radiu Kraków

Multimedia - galeria zdjęć: "Ich czworo" - zdjęcia Wojciecha Gruszki ( 15 )


"Mam nadzieję, że rozśmieszymy publiczność" - mówił Jerzy Stuhr rozpoczynając próby do spektaklu "Ich czworo" realizowanego w Radiu Kraków. Sztuka Gabrieli Zapolskiej to obyczajowa tragifarsa z początku ub. wieku, która nie straciła na aktualności.

Aktorzy zakończyli już próby do spektaklu, którego premiera odbędzie się 17 grudnia w studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków. Spektakl obejrzy publiczność zgromadzona w studiu, będzie także transmitowany na naszej stronie internetowej i oczywiście transmitowany na antenie.


W poniedziałek aktorzy próbowali w okrojonym składzie, ponieważ nie było Katarzyny Figury. We wtorek wszyscy byli w komplecie. Jerzy Stuhr zaangażował do spektaklu Sonię Bohosiewicz, Tomasza Kota, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Ewę Worytkiewicz, Andrzeja Franczyka i Martę Mazurek. On sam zagra jedną z głównych ról.

- Każdy z wybranych aktorów zaznaczył się już swoją osobowością, zanotował się w wyobraźni widza. Trzeba to wykorzystać, żeby uwiarygodnić spektakl - mówił reżyser.

Zobacz zdjęcia wszystkich aktorów spektaklu "Ich czworo"

Multimedia - galeria zdjęć: Obsada spektaklu Ich czworo ( 9 )

Spektakl będzie mieć charakter słuchowiska radiowego, ale w studiu im. Romany Bobrowskiej zasiądzie też publiczność.
- Od niej będzie dużo zależeć - mówił reżyser. - Mikrofony zbierać będą reakcje ludzi z sali . Mamy nadzieję, że ich trochę rozśmieszymy.

Ważną rolę będą odgrywać efekty dźwiękowe, które przygotuje Adam Grzanka. Część z nich będzie powstawać na oczach publiczności.

- Właściwie to on będzie grał jedną z ról - mówi reżyser. - To on będzie robić słuchowisko.

- Po Jerzym Stuhrze można się spodziewać wszystkiego. Myślę, że jest w fantastycznej formie - będziemy musieli się pocić, skakać i dużo grać - mówi Sonia Bohosiewicz wcielająca się w jedną z kluczowych postaci spektaklu. Z kolei Tomasz Kot, na pytanie o to, czy obawia się pracy nad słuchowiskiem radiowym - tak różnym od pracy na deskach teatru czy na planie filmowym - odpowiedział: Pewna obawa zawsze towarzyszy aktorowi, ale to jest najciekawsze w tym zawodzie, że zawsze można doświadczyć czegoś nowego. Będę musiał być tylko bardzo skoncentrowany, żeby człowiek, który będzie na żywo tworzył efekty dźwiękowe mnie nie rozśmieszał - żartował aktor.

- Najbardziej pociąga mnie to, że w radiowym studiu będzie publiczność. Nie może Stuhr powiedzieć „Przepraszam, pomyliłem się”. To idzie i musi iść jak spektakl, na żywo – mówił artysta.


Posłuchaj konferencji prasowej Jerzego Stuhra i aktorów: Premiera "Ich czworo" w studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się 17 grudnia. Spektakl zobaczy publiczność zgromadzona w studiu. Będzie także transmitowany na naszej stronie internetowej.

Patron wydarzenia:Partner:Sponsor:


Multimedia - galeria zdjęć: Spektakl "Ich czworo" w Teatrze Słowackiego w 1935 r. /fot: www.audiovis.nac.gov.pl ( 7 )

Multimedia - galeria zdjęć: Konferencja prasowa "Ich czworo" ( 9 )

Multimedia - galeria zdjęć: Pierwsza próba spektaklu "Ich czworo" w Radiu Kraków ( 26 )

Multimedia - filmy

video

Komentarze + dodaj komentarz

2012-11-27 09:53:05 wujcio kulas
Jozefat Dumianowski
Radio Kraków mnie zaskoczyło i rozbawiło... Włączyłem radio i słucham... Pogrzeb Dumianowskiego, zapłakał Piłsudski... Rzuciłem się nma komputer... w końcu historii uczyłem się ponad 30 lat temu i za komuny. W domu o tym babcia nie wspominała.. A to TEATR! :)
2012-11-27 09:42:40 wujcio kulas
":K"ultura za abonament
Strasznie mnie "wnerwia" że płacę od lat ten abonament, a na takie fantastyczne przedsięwzięcia trzeba szukać sponsorów. Tymczasem TVP robi za moje pieniądze kretyńskie teledurnieje (że o serialach nie wspomnę.
2012-11-26 23:19:06 Peanna
ich czworo
Brawo coś wspaniałego!!! "Wesela" słuchałam z wypiekami na twarzy a na "Ich czworo" ustawiam się w kolejce po zaproszenie! Jeśli to reżyseruje Jerzy Stuhr to musi być sukces!!! Czekam z niecierpliwością i jeszcze raz BRAWO!!!! Teatr w radiu to magia która nadal działa!!!
2012-11-22 15:48:52 Torless
obsada
Fuj Sonia Bohosiewcz, fuj fuj... po co komu te Bohosiewcz, a już zwłaszcza w radiu, jeżeli ta obsada się nie zmieni, to na pewno nie będę tego słuchać.
wróć do góry